Kodėl verta rinktis elektrostimuliacija paremtas treniruotes?

Vis didesnį pagreitį visuomenėje įgaunantis grožio kultas klaidina ir vilioja dažną asmenį. Skambūs sporto klubų šūkiai, viešai iškeliami tikslai atitikti kūno kultą, visa tai nuolat eskaluojama socialinėje erdvėje. Vedami klaidingų įsitikinimų žmonės dažnai pamiršta kokia pagrindinė fizinio aktyvumo nauda ir paskirtis.

Tarsi savaime suprantama, kad tai sveikata, gera savijauta. Tačiau šioje rinkoje šie prioritetai yra nukeliami į patį galą. Pakankamai dažnai sveikatos problemų turintys žmonės yra priimami į įvairiausius sporto užsiėmimus neatsižvelgiant į Jų ankstesnę ligų ar traumų istoriją. Žmonės tarsi patys dalyvauja loterijoje, tik čia jie perka ne bilietą, o abonementą.

Visoje šitoje sporto klubų "mišrainėje" atsiranda ir nauja sporto mada, tai elektrostimuliacija paremta treniruotė (toliau tekste EMS). Šių treniruočių reklamos atrodo neįtikėtinai, kadangi reklamuoja jog užtenka sportuoti 2-3 kartus per savaitę, kad pasiekti realių rezultatų. Žinoma, „sporto salių vilkai“ sakys, kad čia visiška nesąmonė ir numos ranka, tačiau sunku objektyviai vertinti kol pats nesi  išbandęs. Tiesa, joks stebuklingas kostiumas dar nėra sukurtas, kad užtektų jį apsirengti ir po 20 minučių treniruotės išlindę iš kostiumo iš karto eitume pozuoti žurnalo viršeliui. Tiesa ta, kad ši metodika padeda efektyviau stiprinti raumenis ir mesti svorį. Treniruotės - trumpesnės ir intensyvesnės, todėl jos efektyvesnės. Skamba logiškai, tiesa?

Sportuojant su specialiu kostiumu yra aktyvuojama iki 90% mūsų kūno išorinių ir giliųjų raumenų. Specialus aparatas veikia taip, kad kiekvienos raumėnų grupės treniruotės intensyvumą galima nustatyti atskirai. Stimuliuojamos pagrindinės raumėnų grupės: sėdmenys, kojų raumenys, krūtinė, rankos, nugara ir kt. Jei žmogus nori suaktyvinti raumenis, ar yra po traumos ir negali kelti svorių, galima parinkti programą, kuri padėtų stiprinti raumenis. Kad klientas atgautų judesio ir gyvenimo kokybę, akcentuojame bazinius pratimus, kad treniruočių metu stiprintume ne tik pavienius raumenis, tačiau ir už judesio kokybę atsakingų raumenų bendradarbiavimą.

Šis aparatas yra puiki alternatyva  jei žmogus turi didelį viršsvorį ir dėl jo negali sportuoti su papildomais svoriais. Šios treniruotės leidžia ne tik sudeginti daugiau kalorijų, tačiau suteikia ir raumenų tonuso, ko pasekoje padidėja medžiagų apykaita ir ramybės būsenoje mes sudeginame dar daugiau kalorijų.

Dar vienas didelis pliusas - laiko sutaupymas. Sakoma, kad laiko nenusipirksi, bet čia iš dalies mes galime šiek tiek jo nusipirkti. Neskaitant to, kad fizinis aktyvumas apskritai padeda prailginti gyvenimo trukmę. Tiesa ta, kad retas kuris sugebėtų atitikti Pasaulio sveikatos organizacijos iškeltas fizinio aktyvumo rekomendacijas. Pas mus tokia tendencija, kad žmonės pernelyg akcentuoja jėgos treniruotes arba priešingai kardio, nors turėtų dominuoti pusiausvyra tarp šių dviejų fizinio aktyvumo rūšių.

O kiek dar žmonių iš vis vengia užsiimti fizine veikla savo laisvalaikio metu ir jiems PSO iškeltos rekomendacijos atrodo visiškas kosmosas. Ne visi gali mėgti sportuoti ir tai yra visiškai normalu. Galbūt žmogus kažkada bandė, bet patyrė neigiamas emocijas, nes nežinojo nuo ko ir kaip pradėti arba tiesiog nerado sau tinkamos veiklos. Pirmiausia reikia keisti požiūrį, kad žmonės fizinio aktyvumo prasmės ieškotų bendroje savijautoje, o ne išvaizdos pokyčiuose. Iš savo praktikos vedant treniruotes su šia technologija pastebėjau tai, kad žmonės kurie pirmo užsiėmimo metu iš karto prisipažįsta, kad nemėgsta sporto, po mėnesio nori didinti užsiėmimų skaičių, nes pastebėjo pagerėjusią savijautą ir padidėjusį kasdienį energingumą.

Kai žmonės ne tik mato, bet ir jaučia pokyčius, jie taip pat keičia mąstymą ir savo įpročius. Tai ko gero pats didžiausias šios naujausios sporto tendencijos pliusas, kad 20 min sporto gali būti efektyvu tiek žmogaus kūnui, tiek įpročių formavimui. EMS technologijos gali išjudinti net patį didžiausią tinginį ir padėti pamėgti fizinę veiklą.

Rekomenduoja trenerė Viktorija Juodeikytė